Yukarı Çık

Neden Biz?

NEDEN OTOMATİK BESLEMELİ VİDALAMA MAKİNESİ
Teknolojinin her yerde kullanıldığı yüzyılımızda bir vidanın malzemeye montajı (sabitlenmesi – tutturulması)basit gibi gözükse de, yapılan montajın belli bir kalitede olması, daha kısa zamanda vidalamanın tamamlanması, üretim maliyetlerini önemli ölçüde azaltmakta ve mevcut personel veya personellerin başka bir alana kaydırılması her üreticinin hedefidir. Bu tarz durumlarda otomasyon veya yarı otomasyon sistemiyle çalışmak hem imalat kalitesini belli bir düzeye getirmek hem de üretim hızı ve kapasitesini arttırmak suretiyle firmayı rakipleri arasında ön plana çıkartmaktadır.

SCREWTEK OTOMATİK VİDALAMA MAKİNELERİNİ SEÇERKEN
Vidalamanın manuel (el ile) vidalama mı yoksa sabit (masaüstü) makine ile mi uygulanacağı belirlenir. Bunu belirleyen faktörler; montajı yapılacak malzemenin ebat ve özellikleri ile imalathanedeki üretim sistemi (konveyör sistemi, seri üretim, tekli masa vb.) dir.

HANGİ VİDALAR KULLANILABİLİR
Vida boyu ile kafa çapı burada önemli rol oynamaktadır. Müşterilerimizden vidanın ve vidalanacak ünitenin tarafımıza ulaştırılması istenmektedir. (Vida montajının yapılacağı malzemenin incelenmesi üzerinde çalışılması gerekir. )

VİDALAMAYI YAPACAK SIKICININ BELİRLENMESİ
Vida ve vidalanacak üniteye onay verildikten sonra nasıl bir sıkıcının kullanılması gerektiği (tork ve devir değerleri, elektrikli – pnömatik, kabzalı- kabzasız vb özellikleri) belirlenir. Bazı müşterilerimiz sıkıcıyı kendileri seçip, bize ulaştırmakta böylelikle mevcut tabancalarına da uygulama yapabilmekteyiz.

VİDALANACAK MALZEMELERİN BİRBİRİYLE UYUMU
Montajları yapılacak parçaların birbiriyle konumu vidalama açısından önemli bir etkiye sahiptir. Bu nedenle ilk etapta vida ve montajı yapılacak malzeme numuneleri incelenerek tasarlanacak makine hakkında karar verilir.

AYNI ANDA ÇOK SAYIDA VİDALAMA
Montajı yapılacak malzemenin durumuna göre istenildiğinde aynı anda birden fazla sıkma işlemi yapılarak zamandan ekstra bir tasarruf söz konusudur.

VE…. EN ÖNEMLİSİ
Tamamen kendi imalatımız olan makinelerimiz için yedek parça ve servis garantimiz olması yanında ilerleyen zamanlarda kullandığınız vida ve üründe değişen tasarım nedeniyle gereken parçalarda revizyon yapmaktayız. Böylelikle yapmış olduğunuz yatırımın atıl (kullanılmayan) duruma düşmesini önlemekteyiz.